Автоматичний поплавковий повітровідвідник з запірним клапаном. Поставляється в одній упаковці з клапаном. Середній тип.
Різьба 1/2".
Артикул 707+710.
В силу ряду причин в системах водопостачання і накопичується газова маса, утворює так звані повітряні пробки. Це призводить до незбалансованого функціонування, появі шумів, передчасної корозії металовмісних матеріалів і, як результат, вихід з ладу.
Для швидкого і ефективного видалення повітря із систем опалення, водопроводу, котлів і колекторів використовується елемент інженерної сантехніки, званий автоматичним відводом повітря. Сучасний автоматичний повітровідвідник, що є прямим нащадком всім знайомого крана Маєвського, повністю автоматизований і не вимагає втручання людини.
Пристрій для видалення повітря являє собою механізм поплавково-клапанного типу. Матеріалом для виготовлення корпусу є латунь. У корпусі знаходиться порожнистий поплавок з золотником, з'єднаний з випускним клапаном шарнірним методом. Запобіжні запірні ковпачки запобігають витоку в разі виходу конструкції з ладу. Повітровідвідник здатний якісно функціонувати в досить екстремальних температурних режимах - від -10 до +120 градусів.
Працює автоматичний повітровідвідник за наступним принципом: якщо повітря в системі відсутня, поплавок, виготовлений з полегшених полімерних матеріало, знаходиться у верхньому положенні, утримуючи випускний клапан закритий. Якщо ж в поплавковій камері починає збиратися повітря, поплавок поступово опускається, відкриваючи клапан. Після того, як повітря із системи видалений, він знову піднімається у вихідне положення, а випускний клапан, відповідно, закриває отвір.
Встановлювати пристрої для відведення повітря в опалювальних системах, котлах і нагрівальних приладах рекомендується строго у вертикальному положенні в пікових точках - саме там накопичуються піднімаються над водною масою газові пробки. Так в системах опалення багатоповерхових будинків даними обладнуються пристроями радіатори у квартирах на верхніх поверхах, або, якщо це передбачено проектом, комунікації на технічних поверхах.
Для того, щоб можна було оперативно замінити повітровідвідник, не зупиняючи роботу системи, а також для виключення вірогідності неконтрольованого випуску води, пристрої можуть комплектуватися запобіжним зворотним клапаном, однак його наявність не є необхідною умовою при монтажі.